dns24.eu

Ulotki reklamowe – dobry projekt graficzny

Ulotki reklamowe

Ulotki reklamowe

Jak wynika z bardzo wielu badań społecznych ulotki zdecydowanie coraz bardziej tracą na swojej wartości. Jeszcze kilka lat temu na naszych ulicach aż roiło się od ludzi, którzy rozdawali przechodniom takie reklamówki, ale dzisiaj najczęściej po otrzymaniu tego typu ulotki po prostu od razu wyrzucamy ją do śmieci. Absolutnie nie mają więc już żadnego sensu ulotki bez duszy, czarno-białe, robione na kolanie, które z pewnością nie wzbudzą zainteresowania. Dobra ulotka powinna być zaawansowana graficzne, a nowoczesne metody druku ułatwiają realizację takich właśnie projektów.Dostając od kogoś na ulicy czarno-białą ulotkę, niedbale wydrukowaną i z niewyraźną treścią praktycznie od razu wyrzucamy ją do kosza. Firmy chcą oszczędzać na swojej reklamie, ale tak naprawdę i tak tracą wtedy bardzo dużo bo nikt nie zainteresuje się taką reklamą. Licząc na pozytywne efekty takiej kampanii reklamowej poprzez ulotki należy mieć więc na uwadze to, że projekt powinien być dobrze przemyślany. Ludzie kupują produkty wzrokiem, co zostało udowodnione już dawno temu, i dlatego właśnie producenci tak często zmieniają układ graficzny swoich opakowań. Ulotki reklamowe także muszą podążać za tym trendem, czyli po prostu powinny dobrze się  prezentować.

Projekt graficzny takiej ulotki można zlecić profesjonalnej firmie marketingowej. Znają oni aktualne potrzeby rynku i projektując taką grafikę są w stanie trafić do określonej grupy społecznej, tej dla jakiej dana ulotka jest przeznaczona. Ulotki reklamowe powinny składać się także z haseł. Na jednej stronie należy umieszczać hasła reklamowe, maksymalnie atrakcyjne, które przyciągną zainteresowanie. Po drugiej stronie można umieścić więcej tekstu, czyli szczegóły danej oferty.

Projekt graficzny i hasła reklamowe to jednak dopiero pierwsza strona medalu. Drugą powinna stanowić użyteczność takiej ulotki. Chodzi tutaj o to, aby Ulotki reklamowe zachęcały do skorzystania z produktów lub usług poprzez rabaty. Klient prezentując taką ulotkę w czasie zakupów może uzyskać na przykład 20% rabatu na zakup. Jeśli będzie zadowolony z jakości usług lub produktów to zawsze jest szansa, że wróci do nas ponownie i kupi coś już w normalnej cenie.

Tagi: , , , ,

© 2016 - 2023 dns24.eu