dns24.eu

Parasole reklamowe i inne promocyjne gadżety – jaka jest ich historia?

Parasole reklamowe

Parasole reklamowe

W dzisiejszych czasach, znacząca większość firm – zarówno międzynarodowych korporacji, jak i rodzinnych przedsiębiorstw, nie wyobraża sobie swoich codziennych działań promocyjnych bez różnego rodzaju gadżetów z nadrukiem. Pozytywnie wpływają one na wizerunek marki, skutecznie zwiększając jej rozpoznawalność. Większość z nas nie zastanawia się jednak, jaka była historia reklamowych upominków i kiedy powstał pierwszy produkt tego typu. Poniżej garść ciekawostek na ten temat, które pomogą zmienić postrzeganie tego typu gadżetów. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Pierwsze parasole reklamowe i inne produkty tego typu powstały nie, jak mogłoby się większości wydawać, w XX wieku, lecz znacznie wcześniej. Po raz pierwszy, gadżet reklamowy został celowo wykorzystany w 1789 roku, kiedy to wyprodukowano znaczki mające na celu uczczenie George’a Washingtona – pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Pisząc o produktach takich, jak parasole reklamowe oraz inne promocyjne gadżety, nie sposób wspomnieć o Jasperze Meeku, który do dziś uznawany jest za prekursora branży gadżetów reklamowych. Pod koniec XIX wieku, pełniąc funkcję właściciela jednej z drukarki prasowych w Stanach Zjednoczonych, zastanawiał się w jaki sposób mógłby pozyskać dodatkowy zarobek. Szukał on usługi, która mogłaby być wykonywana przez jego pracowników w momencie, gdy nie będą się oni zajmowali drukiem gazet. Na swój rewolucyjny sposób wpadł obserwując chłopca niosącego książki niezbędne mu do szkoły. Meek wymyślił, by nadruki reklamowe umieszczać na jutowych torbach noszonych przez uczniów. Pierwszym nadrukowanym sloganem było hasło: „Kupuj buty Catwella”, które stanowiło reklamę jednego ze sklepów z obuwiem.

Z czasem uruchomiono równie udaną produkcję – tym razem zdecydowano się produkować pokrowce na wierzch konia. Meek zdecydował się założyć swoją własną firmę specjalizującą się w produkcji gadżetów reklamowych. Gdyby nie on, być może dziś produkty takie, jak parasole reklamowe nie cieszyłyby się tak dużą popularnością.

Tagi: , ,

© 2016 - 2022 dns24.eu