dns24.eu

Gadżety firmowe w marketingu klubów lekkoatletycznych

Gadżety firmowe

Gadżety firmowe

W dzisiejszych czasach różnego rodzaju reklamy i działania marketingowe rozmaitych firm są dostrzegalne wszędzie. Dlatego też emisja reklamy wyróżniającej się spośród innych jest jedynym sposobem na przyciągnięcie uwagi ludzi – potencjalnych klientów i odbiorców oferowanych usług i produktów. Dotyczy to też większości klubów sportowych, których działalność bazuje w dużej mierze na zdobywaniu środków pieniężnych. Jedną z metod pozyskiwania środków finansowych jest emisja gadżetów klubowych, podobnych do zwykłych gadżetów reklamowych. Ich dystrybucja odbywa się bardzo różnymi metodami, a działalnością tą zajmują się m. in. kluby lekkoatletyczne.

Towarem, który kluby te dystrybuują są m. in. gadżety firmowe (klubowe). Mogą one być nagrodą w konkursach organizowanych przez dany klub lekkoatletyczny. Konkursy takie organizuje się np. przez internet oraz inne środki masowego przekazu, ale także przed, po lub w trakcie zawodów. Wygranie takiego gadżetu jest dla kibica danej dyscypliny sportu lub danego sportowca bardzo ważne. Dla klubów także jest ważne, bo lekka atletyka nie jest w Polsce jeszcze sportem przynoszącym duże dochody poszczególnym klubom. Jak wspomniano wyżej, kreatywny marketing pomaga zwiększać ich dochody.

Gadżety firmowe – klubowe mogą też być sprzedawane. Tutaj łączy się zysk ze sprzedaży z popularyzacją klubu, co jest dla nich ogromną korzyścią. Dalej ma to też na celu popularyzowanie samej dyscypliny sportu – lekkiej atletyki – dzięki czemu jest możliwość uzyskiwania większych zysków ze sprzedaży praw do transmisji zawodów. Mowa tu oczywiście o największych klubach, których zawodnicy biorą udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych zawodach. Na szczęście dla klubów, zawodników takich jest w Polsce sporo.

Jednak, jak wspomniano, zysk ze sprzedaży owych gadżetów jest także ważnym celem, bo pozwala na osiąganie bieżących dochodów. A ludzie, zachęceni do nabywania innych klubowych gadżetów, kupowania biletów na imprezy sportowe, itp, mogą też popularyzować dany klub oraz lekką atletykę wśród rodziny i znajomych.

Gadżety firmowe – klubowe, szczególnie te, które posiadają nadruki, mogą być także przedmiotem niezwykle przydatnym nawet dla tych, którzy nie interesują się lekką atletyką i nie dadzą się do tego przekonać. Gadżety takie jak kubki, czapki, koszulki, itp., cechują się praktycznym zastosowaniem, które jest korzystne dla każdego.

Tagi: , ,

© 2016 - 2023 dns24.eu